Ogłoszenia duszpasterskie Na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1 – I – 2023
01 sty 2023
  1. Dzisiejsza uroczystość nawiązuje do ogłoszonego dogmatu wiary, że „Najświętsza Maryja Panna jest Matka Bożą” (Bogarodzica). W XVI w. Kościół przeprowadził reformę kalendarza, wprowadzając zastępstwie istniejącego do tej pory kalendarza juliańskiego, kalendarz gregoriański, według którego 1 I 1582 r. rozpoczął się pierwszy dzień nowego roku.
  2. Papież Paweł VI na dzień 1 stycznia ustanowił Światowy Dzień Pokoju,
    w którym papież ogłasza Miastu i Światu Orędzie Pokoju, a Kościół modli się o pokój na świecie. Naszą modlitwą otoczmy szczególnie naszych sąsiadów, prosząc Miłosiernego Boga o zlitowanie się i o zaniechanie działań wojennych.
  3. W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tym dniu modlimy się w intencji misji, poświęcamy kredę i kadzidło. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na misje. Msze św. w tym dniu wg porządku niedzielnego.
  4. Tradycyjnie po Bożym Narodzeniu rozpoczyna się wizyta duszpasterska. W naszej parafii rozpoczniemy wizytę duszpasterską w 7 stycznia (sobota) od godziny 9:00 Kijaszkówiec i Jeżewiec. Bardzo prosimy sołtysów o wyznaczenie kierowcy do wożenia kapłanów
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za produkty żywnościowe ofiarowane do kuchni klasztornej

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną we czwartek od godziny 9:00 z uwagi na uroczystość przypadającą 6 stycznia

  7. W kancelarii można nabyć kalendarze ścienne na rok 2023

  8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janusza Ciećwierz, módlmy się w Jego intencji „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie”