Ogłoszenia duszpasterskie. Na szesnastą niedzielę zwykłą – 17 – VII – 2022.
16 lip 2022

  1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam spotkanie Jezusa z dwiema siostrami Martą i Marią. Na tym tle stawia nam pytanie, co jest najważniejsze w spotkaniu z Bogiem? Z nauki katechizmu wiemy, że tym najważniejszym jest objawiona nam przez Chrystusa miłość do Boga i człowieka.

  2. Wędrując do różnych sanktuariów, oglądając przepiękne zjawiska przyrodnicze, zechciejmy sobie uświadomić, że w tych wspaniałych miejscach znaleźliśmy się, aby dawać świadectwo o swojej miłości do Boga i człowieka. Chciejmy wykorzystać w naszych modlitwach również rozważania znajdujące się w prasie katolickiej i na stronach internetowych.

  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek – św. Marię Magdalenę; w sobotę – św. Brygidę, patronkę Europy.

  4. W przyszłą niedzielę 24 lipca po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów z okazji św. Krzysztofa. Ofiary zbierane przy tej okazji, będą przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy pracujących w Afryce.

  5. Z naszej wspólnoty parafialnej na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Helenę Świokło polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu „ Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.

  6. Dziękujemy za produkty żywnościowe złożone do kuchni klasztornej.

  7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.