Ogłoszenia duszpasterskie. Na siedemnastą niedzielę zwykłą 24 – VII – 2022.
23 lip 2022

  1. Panie, naucz nas się modlić”, ta prośba znajduje się w centrum dzisiejszej liturgii Słowa. Niewątpliwie duchową postawą wiary jest modlitwa, o której zwłaszcza w czasie wakacji nie należy zapominać.

  2. Warto więc postawić sobie kolejne pytanie, a mianowicie: na ile wspomagam swoją wiarę przez modlitwę?

  3. Przypominamy o modlitwie porannej i wieczornej, ale także i tej w ciągu dnia, choćby modlitwie Anioł Pański. Nie zapominajmy o innych formach modlitwy: różańcu świętym czy koronce do Bożego Miłosierdzia.

  4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców; we wtorek św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w piątek – św. Martę, Marię i Łazarza.

  5. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania szczególnie zalecane po przejściu COVID 19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym. We wtorek 02 sierpnia 2022 o godzinie 14:15, na parkingu przy kościele w Trutowie. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

  6. W przyszłą niedzielę 31 lipca w naszej wspólnocie parafialnej odpust ku czci św. Anny patronki naszej parafii, uroczysta suma odpustowa o godzinie 12:00, serdecznie zapraszamy parafian i gości.

  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać Panu Romanowi Wojtulskiemu z Trutowa za złożoną ofiar 1.000 zł. na kościół

  8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.