Ogłoszenia duszpasterskie Na IV tydzień Adwentu 18 – XII – 2022
17 gru 2022
 1. Czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela się wypełnia, niebawem będziemy uobecniali wydarzenia związane z Jego narodzeniem w judzkim Betlejem

 2. Jeżeli jeszcze nie zaopatrzyliśmy się w opłatki bożonarodzeniowe, to co prędzej to uczyńmy. Przypomnijmy, że opłatek jest symbolem jedności wspólnoty rodzinnej i wspólnoty parafialnej. Stąd też zadbajmy, aby był poświęcony i przyniesiony z naszej parafii.

 3. W dniu 24 grudnia celebrujemy w naszych rodzinach Narodziny Jezusa Chrystusa. Celebracja ta rozpoczyna się od wieczerzy w domu rodzinnym. W czasie której czytamy tekst o Narodzeniu Pańskim. Przełamujemy się opłatkiem, przebaczając sobie wzajemne winy i urazy. Wszystko po to, aby Chrystus urodził się przede wszystkim w nas. Całą rodziną udajemy się do świątyni, aby tam we wspólnocie parafialnej celebrować Boże Narodzenie, również w niej warto znaleźć okazję do wzajemnego przeproszenia.

 4. Msza św. pasterska zostanie tradycyjnie odprawiona w kaplicy
  w Woli o godzinie 22 a w Trutowie o północy, aby wspólnie ogłosić, że w naszej wspólnocie parafialnej narodził się Zbawiciel świata.
 5. Roraty w naszej wspólnocie parafialnej sprawujemy:
 • w Trutowie o godzinie 7:30,
 • W kaplicy w Woli w czwartek o godzinie 16:00,
  serdecznie zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci.
 1. Przypominamy, że spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się 20 grudnia we wtorek. W Trutowie o godzinie 8 30 i 16 30, a w kaplicy w Woli o godzinie
  11 30
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać Pani Anecie Zatorskiej za choinki do Kościoła

 3. W kancelarii są dostępne świece Caritas i opłatki na stół wigilijny.
  Koszt dużej świecy to 20 zł, a małej 10 zł

 4. W kancelarii można nabyć kalendarze ścienne na rok 2023

 5. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej