Ogłoszenia duszpasterskie. Na osiemnastą niedzielę zwykłą 31 – VIII – 2022.
30 lip 2022

  1. Jakie dobra gromadzimy? Czy te doczesne, czy wieczne? To pytanie staje w centrum dzisiejszej liturgii Słowa. Jeżeli gromadzimy doczesne, to one się kiedyś skończą, a jeśli wieczne, to wykorzystamy je do osiągnięcia zbawienia.

  2. Świętem, które uświadamia nam tę prawdę jest Przemienienie Pańskie, które związane jest z doświadczeniem Chrystusa jako Boga i jego działaniem leczącym człowieka z choroby jego duszy i ciała. Przemienienie Pańskie przeżywać będziemy w sobotę 6 sierpnia, msze święte sprawowane będą w kaplicy w Woli o godzinie 16:00 a w Trutowie o 17:00.

  3. Skutkiem tego święta w naszych czasach, jest między innymi: sierpniowa zachęta Kościoła do abstynencji od napojów alkoholowych i wyjścia z tragedii uzależnienia bardzo wielu rodzin; z sierpniem wiąże się również dzieło przemiany naszego kraju, zapoczątkowane w pamiętnym sierpniu 1980 roku.

  4. Chciejmy i my, w tym czasie, podejmować działania, które pomogą nam pomóc przemienić nasze życie i zbliżyć nas do Boga i człowieka.

  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguorego; w czwartek św. Jana Marii Vianeya. Przeżywamy także pierwszy czwartek, pierwszy piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 9:00 i pierwszą sobotę miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami.

  6. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca adoracyjną, ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

  7. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania szczególnie zalecane po przejściu COVID 19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym. We wtorek 02 sierpnia 2022 o godzinie 14:15, na parkingu przy kościele w Trutowie. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać Pani Jadwidze Gajewskiej z Włocławka za złożoną ofiar 1.000 zł. na kościół

  9. Składamy również serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy złożyli ofiary z racji poświęcenia pojazdów w święto św. Krzysztofa w kwocie 1.500 zł. , ofiary zostały przeznaczone dla misjonarzy pracujących na misjach.

  10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.