Ogłoszenia Duszpasterskie na Dziewiątą Niedzielę Zwykłą 03 – 10 czerwca 2018
04 Cze 2018

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Dziękujemy również wszystkim biorącym czynny udział w procesji Bożego Ciała. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do Pani Elizy Jazłowieckiej-Rudewicz oraz wszystkich którzy pomagali w sadzeniu drzewek na cmentarzu w Trutowie. Zostało posadzonych 130 drzewek. (sto szmaragdowych tuj, dwadzieścia samo-formujących się akacji (robinia) oraz dziesięć srebrnych świerków). Niech dobry Bóg nagradza potrzebnymi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie – do czwartku włącznie – na procesje Eucharystyczne wokół kościoła. Nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa. W czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, dokonamy poświęcenia przyniesionych wianków.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Msza Święta o godzinie 1700. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne, dla klas ponadgimnazjalnych, które odbędzie się w przyszłą sobotę o godz. 830 w Woli, a 1800 w Trutowie.

Decyzją Ojca Prowincjała i Rady Prowincji o. Aleksander Pikor (przeor i proboszcz) został przeniesiony z Klasztoru w Trutowie do Klasztoru w Lipinach. Instalacja nowego Przeora i Proboszcza o. Mieczysława Jankowskiego odbędzie się w najbliższy czwartek.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.