Ogłoszenia duszpasterskie Na dwudziestą trzecią niedzielą zwykłą 4 – IX – 2022
03 wrz 2022
  1. Kościół jest wspólnotą ludzi zarówno świętych, jak i grzesznych, stąd potrzeba, aby wzajemnie umacniać się w wierze, na co zwraca uwagę dzisiejsza liturgia słowa. Zasadnicze jest jednak stwierdzenie „ Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za mną, ten nie może być moim uczniem”. Czy mogę nazwać siebie uczniem Chrystusa, czy inni patrząc na mnie mogą zobaczyć Chrystusa?

  2. Początek nowego roku szkolnego, to również czas przygotowań do przyjęcia sakramentów świętych w kolejnym roku szkolnym. Dlatego zwracamy się szczególnie do rodziców, aby pomogli swoim dzieciom jak najlepiej przygotować się do przyjęcia I komunii świętej

  3. W przyszłą niedzielę 11 września w naszej wspólnocie parafialnej, będziemy dziękować Bogu za tegoroczne żniwa czyli dożynki. Uroczysta Eucharystia będzie sprawowana o godzinie 12:00. Tegorocznymi Starostami dożynek będą Państwo Ewa i Kazimierz Czarneccy. Po zakończonej celebracji zapraszamy wszystkich parafian na poczęstunek do świetlicy wiejskiej w Trutowie. Prosimy o przyniesienie chlebów dożynkowych, które zostaną poświęcone po Mszy św. i podzielimy się nim.

  4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary dożynkowe mieszkańcom naszej parafii.

  • Jeżowiec – 1080 zł

  • Wawrzonkowo – 2,360 zł

  • Dąbrówka – 2,380 zł

  1. W czwartek obchodzimy Święto Narodzenia NMP, popularnie zwane Świętem MB Siewnej, z którym związany jest obrzęd błogosławieństwa ziarna i nasion.

  2. Bardzo dziękujemy parafianom za produkty żywnościowe złożone do kuchni klasztornej.

  1. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej