Ogłoszenia duszpasterskie. Na drugą– niedzielę Adwentu 5 – XII – 2021
04 gru 2021

  1. Dzisiejsza liturgia słowa Bożego stawia przed naszymi oczyma św. Jana Chrzciciela, który nawołuje „ do przygotowania drogi dla Pana”. Kościół w Adwencie stawia nam dwa sposoby na przygotowanie w naszym życiu drogi dla Pana.

  2. Pierwszym z nich są Roraty, ich nazwa pochodzi od pierwszych słów pieśni Roratae caeli – „Spuście niebiosa”. W swej treści teologicznej jest to Msza św. o Najświętszej Mari Pannie, w której towarzyszymy Jej w oczekiwaniu na Narodzenie Zbawiciela. Jak Maryja przygotowuje się do Narodzenia Jezusa Chrystusa, tak i my przygotowujemy się na Narodzenie Jezusa Chrystusa w nas.

  3. Drugim są rekolekcje adwentowe, w naszej wspólnocie parafialnej odprawiony będzie dzień skupienia z sakramentem pokuty i pojednania 21 grudnia. Skorzystajmy więc z konferencji i przystąpmy do sakramentu pokuty by przygotować się na przyjście Zbawiciela.

  4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św Mikołaja; we wtorek św. Ambrożego; w środę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Msze św. będą sprawowane o godzinie 9:00 i 17:00.

  5. We wszystkich parafiach i wspólnotach zakonnych diecezji Włocławskiej od wielu już lat trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Dla naszej parafii został wyznaczony termin na 11 grudnia w sobotę. Adorację w naszym kościele rozpoczniemy od godziny 8:00 do 16:00, na wspólną modlitwę zapraszamy na godzinę 15:00.

  6. W kancelarii parafialnej są jeszcze do nabycia świece i opłatki wigilijne oraz kalendarze.

  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać anonimowym ofiarodawcom za złożone ofiary na kościół z Trutowa 500 zł., i z Lubina 200 zł.

  8. W tym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy śp. Renatę Grdecką i Joannę Stolarek „ wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..”.