Ogłoszenia duszpasterskie. Na czwartą– niedzielę Adwentu 19 – XII – 2021
18 gru 2021

  1. Czas oczekiwania powoli dopełnia się. Widzimy, w liturgii słowa, Maryję pomagającą swej krewnej Elżbiecie, a już niebawem będziemy świadkami Narodzin Jezusa Chrystusa w Betlejem.

  2. We wtorek 21 grudnia w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy dzień skupienia i spowiedzi świętej. Msze św. w Trutowie będą sprawowane o godzinie 9:00 i 17:00, a w kaplicy w Woli o 11:30, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.. Skorzystajmy więc z konferencji i przystąpmy do sakramentu pokuty.

  3. W piątek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Po zabłyśnięciu pierwszej gwiazdy na niebie zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, która będzie oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej na Narodzenie Zbawiciela. Jej dopełnieniem jest Pasterka, w czasie której wraz ze wspólnotą parafialną będziemy przeżywać Narodzenie Chrystusa, zapraszamy do kaplicy w Woli na pasterkę na godzinę 22:00 a w Trutowie o 24:00.

  4. Spotkanie przy stole wigilijnym niech będzie okazją do wzajemnego przebaczenia i darowania win, aby obrzęd przełamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Pamiętajmy również i o tym, aby wieczerza była postna i bez alkoholu.

  5. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze święte będą sprawowane w Trutowie o godzinie 9:00 i 12:00, a w kaplicy w Woli o godzinie 10:30.

  6. W piątek na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Jacka Borkowskiego „ Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …”.