Ogłoszenia duszpasterskie Na Czternastą Niedzielę zwykłą 7-07
05 lip 2024
 1. Czas wakacyjny jest dobrym okresem do głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie tym wszystkim, których spotykamy na naszych wakacyjnych drogach. Niewątpliwie nie jest to łatwe zadanie, gdyż nawet samego Chrystusa nie chciano słuchać. Naśladując jednak naszego Mistrza, podejmijmy działalność ewangelizacyjną przede wszystkim wśród naszych bliskich.

 1. Zwiedzając różne miejsca w naszej Ojczyźnie i poza jej granicami, zechciejmy również odwiedzać miejsca święte, aby w ten sposób pogłębiać naszą wiedzę i ożywiać wiarę.

 2. Składamy serdeczne podziękowanie za produkty żywnościowe ofiarowane do kuchni klasztornej.

 3. Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość odpustowa Szkaplerza św. 12 lipca w piątek o godzinie 19 odbędzie się Msza św. na cmentarzu w Woli w intencji wszystkich spoczywających, 13 lipca w sobotę o godzinie 20 na cmentarzu w Trutowie Msza św. w tej samej intencji. Natomiast 14 lipca w niedzielę o godzinie 12 Uroczysta Suma Odpustowa Szkaplerza Św.

 4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
 • w czwartek Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
  W tym dniu również święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczpospolitej;
 • w piątek Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
 • w sobotę Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta