Ogłoszenia duszpasterskie. I – niedziela Adwentu 27 – XI – 2021
27 lis 2021

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2021 / 2022. Podejmowana w tym roku tematyka będzie zwracała uwagę na to, że każdy z nas jest „posłany w pokoju Chrystusa”, hasłem – „ Eucharystia jest wezwaniem do świętowania i apostolstwa”, a motto biblijne „ Ten, kto mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie ”(J 6, 57).

  2. Przypomnijmy, że adwent to okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Mimo że dziś zwany jest radosnym okresem oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa, to jednak warto zauważyć, że kościół od IV w. zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia, a także do częstego uczestnictwa we Mszy św.

  3. Okres ten ma swoje nabożeństwa okresowe, czyli roraty. Roraty to Msza św. , w której towarzyszymy najświętszej Maryi Pannie w czasie oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa. Roraty w naszej wspólnocie parafialnej będziemy sprawowali w dni powszednie o godzinie 7:30, a w kaplicy w Woli we Wtorki i czwartki o godzinie 16:00, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci.

  4. Dekoracja adwentowa związana jest z wieńcem adwentowym, wokół którego znajdują się cztery świece, które symbolizują cztery niedziele adwentu, zapalona świeca zwana roratką symbolizuje Niepokalaną.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, nasz biskup Krzysztof zachęca diecezję Włocławską do modlitwy o powołania za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, obrazki z modlitwą są pod chórem na stoliku. Pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 9:00, pierwsza sobota z nabożeństwem wynagradzający Niepokalanemu Sercu Marii i pierwsza niedziela jest niedzielą adoracyjną a ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. Ponadto w liturgii wspominamy we wtorek – święto Andrzeja Apostoła, w piątek Franciszka Ksawerego i w sobotę – św. Barbarę.

  6. W kancelarii parafialnej już są do nabycia świece i opłatki wigilijne oraz kalendarze.

  7. Pragniemy poinformować o zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego termin składania do 7 grudnia do godziny 12:00, przy klasztorze, szczegółowe informacje zamieszczone są w gablocie a ulotki na stoliku pod chórem.

  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone produkty żywnościowe do kuchni klasztornej.