Ogłoszenia duszpasterskie 27 – Niedziela zwykła 06 – X – 2019.
06 Paź 2019

Ogłoszenia duszpasterskie
27 – Niedziela zwykła
06 – X – 2019.

1. Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi nam do zbawienia, ale już od nas samych zależy, czy potrafimy z tych darów skorzystać.
W dziś usłyszanej ewangelii Jezus zachęca nas do służenia Bogu z pokorą, zechciejmy sobie uświadomić, że odrzucając Chrystusowe słowa, odrzucając dar zbawienia, odrzucamy Boga, który nim nas obdarował.

2. W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; szczególnie w tym dniu zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w kaplicy w Woli po Mszy św. o godzinie 16:00, a w Trutowie po Mszy św. o 17:00.
„Odmawiając Różaniec i rozważając Chrystusowe tajemnice, złóżmy nasz ból, nasze lęki i nadzieje w Niepokalanym Sercu Maryi naszej Matki” słowa św. Jan Paweł II.

3. W sobotę przypada dzień nauczycieli i wychowawców, polećmy w tym dniu Bogu naszych pedagogów. Módlmy się zarówno za tych, których już nie ma wśród nas – prosząc o życie wieczne, jak i tych, którzy przemierzają drogę do domu Ojca, aby dobry Bóg obdarzał ich swym błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski, w ramach którego będzie przypominana nauka papieża Polaka i tradycyjnie będą zbierane ofiary na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” im. Jana Pawła II.

5. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać anonimowemu dobroczyńcy za ofiarę 200 złotych na kościół.

7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.